Αποτελέσματα ποδηλασίας

Με το Mark Williams να καταλαμβάνει τη 3η θέση στο βάθρο στη Κατηγορία 45 – 49 έληξε ο τριήμερος διεθνής αγώνας ‘UCI Cyprus GranFondo’ που έγινε στη επαρχία Πάφου. Στη ιδία κατηγορία ο Αλέξης Κεστας κατέλαβε τη 5η θέση.

Πάρων επίσης στο αγώνα και τις 3 μέρες ο Ido Fishman (Κατηγορία 35 -39) ενώ ο Κωνσταντίνος Ιωάννου ήταν παρών τη 1η αγωνιστική μέρα στο αγώνα ατομικής χρονομέτρησης όπου κατέλαβε τη 5η θέση (Κατηγορία Άνδρες 19 -35). Επίσης είχαμε 4η θέση για τη Ομάδα μας στη Ομαδική Κατάταξη. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας για τη προσπάθεια τους.

Με αυτή τη ευκαιρία θέλουμε να ευχηθούμε στο αθλητή μας Χρίστο Παναγιώτου καλή ανάρρωση και γρήγορη επάνοδο στις αθλητικές δραστηριότητες μετά τη πρόσφατη χειρουργική του επέμβαση.

Συνέχεια στο Κύπελλο Ποδηλασίας Κύπρου το επόμενο σαββατοκύριακο 9 και 10 Απριλίου 2022 με αγώνες για το Κύπελλο Ποδηλασίας Κύπρου (το Σάββατο αγώνας #4 – Ανάβαση Φικάρδου και τη Κυριακή με το αγώνα #5 – ‘Agrokipia Road Race’).

Ευχαριστούμε όλους του χορηγούς μας που μας στηρίζουν!