Ήττα στην παράταση

Την ήττα στην παράταση δέχθηκε η ΑΕΛ από το ΑΠΟΕΛ με 5-4 στον τελικό του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας έχασε έχοντας αρκετά παράπονα από την αντιμετώπιση της διατησίας.

Ο Κρέκος στο 8ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΛ για να ισοφαρίσει το ΑΠΟΕΛ στο 24ο λεπτό με τον Μόσνα. Στο 31ο λεπτό ο Ράφαελ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ΑΕΛ με 2-1 ενώ στο 36΄ είχαμε αποβολή του Λίμα. Στο 39ο λεπτό ο αντίπαλος ισοφάρισε σε 2-2.

Στη διαδικασία της παράτασης το ΑΠΟΕΛ πέτυχε δύο γκολ και προηγήθηκε 4-2, η ΑΕΛ μείωσε σε 4-3 με τον Ράφαελ για να γίνει όμως αμέσως το 5-3. Η ΑΕΛ δεν τα παράτησε και μείωσε σε 5-4 με τον Ράφαελ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο επόμενος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα μας την προσεχή Δευτέρα, στις 20:45 με την είσοδο να είναι δωρεάν.