Εύκολη νίκη για την ΑΕΛ

Με το διπλό έφυγε η Payabl. EKA ΑΕΛ από την Πάφο, που επικράτησε κόντρα στον ΑΠΟΠ με 113-43. MVP του αγώνα η Dickey με 40 πόντους, 8 ασίστ και 10 ριμπάουντ.

Στο πρώτο λεπτό η ΑΕΛ πήρε προβάδισμα με 5-0, και με την ολοκλήρωση του λεπτού ο ΑΠΟΠ μείωσε σε 5-2 με τη Θεμιστοκλέους. Στο 5’ οι γηπεδούχες μείωσαν σε 7-4, όμως οι «γαλαζοκίτρινες» Λεμεσού ήταν πιο επιθετικές και μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου πέτυχαν 19 πόντους σερί για το 26-4.

Οι φιλοξενούμενες έλεγχαν το παιχνίδι, με την Dickey να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι και στο τρίτο δεκάλεπτο να σημειώνει 12 πόντους και 3 τρίποντα. Η ομάδα της Λεμεσού διατηρούσε τη διαφορά μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, παίρνοντας τη νίκη με 113-43.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-26, 14-56, 26-80, 43-113

ΑΠΟΠ (Νταϊάνα Αγαπίου): Παπανικολάου, Ευσταθίου 24 (3), Κουκλάδα 7, Τσέλεπου, Θεμιστοκλέους 33, Λουκαΐδου, Τσελέπου, Σιαηλή, Ηλίεβα, Θεοτή 3 (1)