Μάγκικη ανατροπή και νίκη

Σπουδαία νίκη για την ομάδα Φούτσαλ με 5-3 επί της Ανόρθωσης, με ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Μια ΑΕΛ γεμάτη πάθος και αγωνιστικότητα δεν παράτησε το παιχνίδι και κατάφερε να το γυρίσει με τεράστια εμφάνιση στα τελευταία λεπτά.

Η ομάδα ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 2-0 χάρις στα γκολ των Λίμα και Σλιέμπερ. Ο αντίπαλος μείωσε σε 2-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Η Ανόρθωση βρήκε δύο γκολ στο 23΄ και 31΄ γυρίζοντας το παιχνίδι σε 3-2 υπέρ της. Οι Φουτσαλιστές του Πάμπου Χαραλάμπους δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με αντεπίθεση διαρκείας πέτυχαν τρία γκολ από το 37΄ και μετά. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Νικόλας Σωκράτους που ισοφάρισε αρχικά στο 37΄ και ένα λεπτό αργότερα έδωσε το προβάδισμα μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Ο Νικόλας Ανδρέου σκόραρε στο τελευταίο λεπτό δίνοντας την νίκη με 5-3 για την ομάδα μας.

Η ΑΕΛ είναι στην δεύτερη θέση με 25 βαθμούς. Επόμενος αντίπαλος μας η Αραράτ εκτός έδρας στις 23 Δεκεμβρίου.