Uncategorized

16 May

Νέες επιτυχίες για ποδηλασία

Ολοκληρωθήκαν χθες οι αγώνες πρωταθλήματος στη Ποδηλασία Δρόμου με το William De Doncker να συνεχίζει τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις στη πρώτη χρονιά στις επίσημες κατηγορίες της Ποδηλασίας Δρόμου κερδίζοντας τη 3η θέση στη Κατηγορία Άνδρες Μάστερ 1 στο αγώνα αντοχής για το πρωτάθλημα Ποδηλασίας Κύπρου. Ο William έχασε οριακά τη 2η θέση στο τελικό σπριντ στη γραμμή τερματισμού.

Στο χθεσινό αγώνα έλαβε μέρος και ο Αλέξης Κέστας, ο οποίος κατέκτησε τη 6η θέση παρόλο που έχασε αρκετό χρόνο στο προτελευταίο γύρο λόγω σκασμένου ελαστικού.

Ο αγώνας πρωταθλήματος διεξαχθεί σε κυκλική διαδρομή στη περιοχή Μαθιάτη – Δελίκηπου – Κόρνου – Σιάς. Μετά το τέλος του αγώνα έγιναν οι απονομές και για τους δυο αγώνες πρωταθλήματος του χθεσινού αγώνα αντοχής όσο και του αγώνα ατομικής χρονομέτρησης που έγινε τη Τέταρτη 10/5/2023. Υπενθυμίζουμε ότι στο αγώνα αυτό William De Doncker κατέλαβε τη 2η θέση και ο Αλέξης Κέστας τη 3η θέση.

Συγχαρητήρια στου δυο αθλητές μας για τα αποτέλεσμα τους στους αγώνες πρωταθλήματος.

Συνέχεια τους αγώνες Ποδηλασίας με το αγώνα “0-2000 Challenge” (Από Λεμεσό με τερματισμό στο Όλυμπο) στις 10/6/2023.

Ευχαριστούμε όλους του χορηγούς μας που μας στηρίζουν και αυτή τη χρονιά!