Νίκη για Robo Markets ΑΕΛ

Σε ένα ανοικτό αγώνα χωρίς σκοπιμότητες η Robo Markets ΑΕΛ κέρδισε στην ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με 2-3 σετ σε 2 ώρες σε αγώνα που έριξε την αυλαία στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ. Η Robo Marlets ΑΕΛ τερμάτισε στη 4η με 32 βαθμούς.

Ο ΑΠΟΛΛΩΝ επικράτησε 25-20 στο πρώτο σετ έχοντας σταθερό προβάδισμα 11-16.σε 24΄. Η Robo Markets ΑΕΛ κερδίζοντας 17-25 σε 23’ αφού προηγήθηκε 14-22 και έφερε το ντέρμπι στα ίσια.

Οι γαλάζιες κέρδισαν το τρίτο σετ 25-15 σε 21΄και προηγήθηκε εκ νέου 2-1 σετ. Στο τέταρτο σετ έγινε κλειστό ματς με την Robo Markets ΑΕΛ να εξασφαλίζει το σετ με 22-25 και να ισοφαρίζει σε 2-2.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τάι -μπρέικ με την Robo Markets ΑΕΛ να παίρνει τη νίκη με 14-16 σε 17’ παίρνοντας τη νίκη με 2-3 σετ.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Milanova, Kyrychenko, Λάμπρου, Χριστοφόρου, Γεωργίου, Ιορδάνους – Λίμπερο 1: Δαϋίδ, Λίμπερο 2: Ζακχαίου – Aλλαγές: Da Silva, Chkatarasvilli, Κωνσταντοπούλου, Φώτη, Παπαστυλιανού.

Robo Markets ΑΕΛ (J.PAYAN): Θεοφίλου, Simonia, Cvlovic, Πεχλιβάνη, Σπύρου, Tai – Λίμπερο 1: Κοκκή – Λίμπερο 2:Παλιομυλίτη – Αλλαγές: Morreira, Μιχαήλ.