Πρώτη με οκτάρα η ΑΕΛ (photos)

Την δεύτερη της νίκη πέτυχε η ομάδα Φούτσαλ του σωματείου μας κερδίζοντας με 8-5 την Ομόνοια.

Η ΑΕΛ ήταν κυρίαρχη σε όλη την αναμέτρηση έχοντας σταθερά μια διαφορά 2-3 τέρματα σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο χάρις στα γκολ των Χατζηγεωργίου 2 και Σωκράτους.

Στην επανάληψη ο Φαμπρίτσιο έγραψε το 4-0, για να έρθουν κάποια λάθη για να μειώσει η Ομόνοια σε 4-3. Η ΑΕΛ είχε άμεση απάντηση και σε ένα δίλεπτο (26-27) σκόραρε με τον Κωνσταντίνο Ανδρέου και Γκάντζο για το 6-3.

Ο αντίπαλος μείωσε σε 6-4 στο 29 για να έρθει ο Γκάντζο στο 32 για να σημειώσει το 7-4 μέσα σε αποθέωση. Η Ομόνοια μείωσε σε 7-5 αλλά η ομάδα μας κράτησε την νίκη σκοράροντας ξανά με τον Χατζηγεωργίου στο 38 για το τελικό 8-5