Συνέχεια στις επιτυχίες για τους αθλητές μας!

Ακόμη μια θέση βάθρου σήμερα για το Κωνσταντίνο Ιωάννου, οποίος όπως και στη χθεσινή μέρα του Hydrama Tour, με τα χρώματα της Εθνικής Ομάδας Ποδηλασίας Εφήβων, κατέκτησε καθαρά τη 2η θέση στη κατηγορία εφήβων. Ο σημερινός αγώνας ήταν απόστασης 122 χιλιομέτρων με 2,000 υψομετρική ανάβαση.

Στο αγώνα Sportive του Hydrama Tour (85 χιλιομέτρων) ο Αλέξης Κέστας κατέκτησε τη 6η θέση στη Κατηγορία 40 – 49 με 9η θεση στη γενικη καταταξη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές από τη Κύπρο που έλαβαν μέρος σε αυτό το αγώνα είτε με τη Εθνική Ομάδα Εφήβων είτε με ατομική συμμετοχή, ειδικά στο Αλέξανδρο Ματσάγγο, που ήταν ο νικητής του σημερινού ετάπ.
Συνέχεια στους αγώνες ποδηλασίας με το αγώνα για το Κύπελο Ποδηλασίας Κύπρου στις 12 Σεπτεμβρίου 2021: Ατομική Χρονομέτρηση – Ανάβαση Παπούτσας.

Νωρίτερα στις 10 Σεπτεμβρίου 2021 ο έφηβος Κωνσταντίνος Ιωάννου θα αγωνιστεί με τα χρώματα της Εθνικής Κύπρου στο αγώνα αντοχής για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας που θα γίνει στο Trentino της Ιταλίας.
#αελ #aekcycling #danoiael #cyprus #limasssol #lions #roadraces #hydramatour #greece #roadcycling