Συνέχεια στις νίκες

Συνεχίζει με νίκες Payabl. EKA ΑΕΛ, φεύγοντας με το διπλό από τον αγώνα κόντρα στην ΕΝΑΔ με 93-24. Κορυφαία του παιχνιδιού η Μιχαήλ με 17 πόντους, 5 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένο, με την ΑΕΛ να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 5-2 στο 3’, και στο επόμενο λεπτό η Μερκούρη να μειώνει στο 5-4. Οι φιλοξενούμενες πέτυχαν 15 σερί πόντους και ξέφυγαν στο 20-5, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει σε 8-30.

Η ομάδα του Αγίου Δομετίου μείωσε σε 34-10 στο 12’, με τις «γαλαζοκίτρινες» Λεμεσού να συνεχίζουν να κρατούν τη διαφορά, ανεβάζοντάς την στο +30 στο 13’ (40-10). Η ΑΕΛ έβαλε από νωρίς στο παιχνίδι τα θεμέλια για τη νίκη και κρατούσε τη διαφορά καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο 28’ η Αντωνίου ευστόχησε σε τρίποντο για το 91-22, και πήρε τη νίκη με σκορ 93-24.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-30, 14-51, 20-76, 24-93

Υδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Χρίστος Στυλιανίδης): Πουσιαπακέ , Τσόλια 4, Μερκούρη 12, Αθανασίου, Bogangabe Lee 4, Παρπούνα, Αλ Δζαμάλ, Ερεβμπενάγκιε 2, Παταγαμ 2