Τεράστια νίκη με ανατροπή για την ΑΕΛ (ΦΩΤΟΣ-ΒΙΝΤΕΟ)

Η ομάδα Φούτσαλ του σωματείου μας κέρδισε μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι με 3-2 το ΑΠΟΕΛ και μείωσε στους 3 βαθμούς την διαφορά από την κορυφή της βαθμολογίας. Οι Φουτσαλιστές μας ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού χάνοντας πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Η ομάδα σκόραρε πρώτη με τον Ράφαελ στο 4΄ λεπτό για να ισοφαρίσει το ΑΠΟΕΛ στο επόμενο λεπτό με το Σοροκάπα. Στο 16΄ χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία της ΑΕΛ με το δοκάρι του Σωκράτους. Το 1-1 ήταν σκορ πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη το ΑΠΟΕΛ σκόραρε στο 24΄ αλλά από εκείνο το σημείο και μετά η ΑΕΛ ανέλαβε πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού. Αρχικά ισοφάρισε με τον Χατζηγεωργίου στο 25′ λεπτό και ακολούθησαν σωρηδόν χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας. Ο αρχηγός Τσακανιάς έδωσε την λύση στο 37΄ γράφοντας το τελικό 3-2 για την ομάδα μας.