Σημαντική νίκη

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: Robo Markets ΑΕΛ – LEMESOS VOLLEYBALL 3-0 (25-19, 25-21, 25-17)

Πολύτιμη νίκη που την κρατά στην κορυφή ισόβαθμη πέτυχε η Robo Markets ΑΕΛ. Στο «μίνι» Λεμεσιανό ντέρμπι που έγινε την Τρίτη 19 Ιανουαρίου στο Αθλητικό Κέντρο «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ» κέρδισε την Lemesos Volleyball με 3-0 σετ.

H Robo Markets ΑΕΛ ξέφυγε 11-05 στο πρώτο σετ, αλλά ο αντίπαλος ισοφάρισε σε 17-17. Η ομάδα μας αντέδρασε και κατάφερε να ξεφύγει με 4 πόντους 21-17 για να επιβληθούν με 25-19 σε 27’ γράφοντας το 1-0 σετ.

Οι γαλαζοκίτρινες μπήκαν υποψιασμένες στο δεύτερο σετ και προηγήθηκαν 09-04 και 14-09. Το παιχνίδι πήγε στο 18-17 αλλά η ομάδα μας πήρε εκ νέου προβάδισμα με 23-18 κερδίζοντας τελικά με 25-21 σε 25’ γράφοντας το 2-0 σετ.

Στο τρίτο σετ χρειάστηκε ένα να κάνει η ΑΕΛ ένα σερί και να προηγηθεί με 22-15 για να κερδίσουν τελικά με 25-17 σε 25’ και τον αγώνα με 3-0 σετ.

Robo Markets ΑΕΛ (ΣΤ. ΜΑΣΙΑΣ): Κατσουνωτού, Stedile, Πεχλιβάνη, Παύλου, Da Silva, Σπύρου – Λίμπερο: Στ. Κωνσταντίνου – Αλλαγές: Gryban -Στεφανίδη

LEMESOS VOLLEYBALL (Α.ΣΠΥΡΟΥ): Ε. Μιχαήλ, Σίσκου, Summer, Kωνσταντινίδου, Bojianu B., Αzevedo. – Λίμπερο 1: Α. Μιχαήλ, Λίμπερο 2: Καραολή – Αλλαγές: Βοjianu R., Κωνσταντοπούλου, Λάσπου, Σιδερά.